Történetünk

Már a 90-es évek elején felmerült az igény egy olyan kamarai testület, szervezet létrehozására, amely egyesítené a látássérültek rehabilitációjában dolgozó szakembereket, egységessé tenné törekvéseiket. Az összefogás eredményeként 2006-ban a Fővárosi Bíróság nyilvántartásba vette a Látássérült Személyek Rehabilitációs Szakembereinek Egyesületét (LÁRESZ Egyesület). Szakmai napok, konferenciák (Janus Preis emlékkonferencia - 2011, Átmenetek, változó élethelyzetek a látássérült személyek életében - 2016) szervezésével, szakmai és szakmaközi fórumokon való közreműködéssel járultunk hozzá a szakterületi tudás megosztásához, illetve érdekvédelmi, akadálymentesítési szakértést és tanácsadást biztosítottunk. Az egyesület nevében 2016-ban tett változtatás (Látássérült Személyek Rehabilitációját Szolgáló Egyesület) kifejezi azt a szándékot, hogy szervezetünk a szakemberek mellett a látássérült személyek segítése érdekében is fellépjen.