Látás nélkül a Föld körül

Amar Latif a TravelEyes megalapítója. Az 1974-es születésű skót férfi retinitis pigmentosa következtében veszítette el 20 éves korára látása jelentős részét. Az egyetemen matematikát és statisztikát tanult, majd könyvelői képesítést szerzett. Az utazás megszállottjaként vallja, hogy a látássérülés nem lehet akadálya a világ megismerésének. A TravelEyes utazási iroda megalapításában is e meggyőződése motiválta. Útjaik a világ minden tájára elviszik a látássérült és látó érdeklődőket. Minden utazásra azonos számú látó és látássérült utazó regisztrálhat. A párok naponta változnak, ezzel is biztosítva, hogy az út során minden résztvevő megismerje egymást. . A részvételre motiválandó, a látó résztvevők alacsonyabb útiköltséget fizetnek, mint a látássérült résztvevők, hiszen ők nem csupán világot látnak, hanem a látássérült utazókat is segítik. Latif és a TravelEyes munkáját számos díjjal elismerték.

A skót férfi inspiráló előadó, amelyről itt győződhet meg: https://www.youtube.com/watch?v=iXsRvpS2yc8