A képességek tábora: Sporttáborok világszerte látássérült fiatalok számára

A Camp Abilities egy bentlakásos sporttábor látássérült és siketvak gyermekek és fiatalok számára. Az első tábort több, mint 20 éve rendezték meg a New York Állami Egyetem, College at Brockport kampuszán, mely az óta is minden nyáron otthont ad a tábornak. A Camp Abilities keretében mára már 29 különböző helyszínen várják a mozognivágyó résztvevőket az Egyesült Államokban, Írországban, Bangladesben, és a sor még nem teljes. A tábor ötlete Dr. Lauren Lieberman, a College at Brockport oktatójában fogalmazódott meg, aki azt tapasztalta, hogy – noha az Egyesült Államokban az inkluzív testnevelés biztosítását a törvény előírja, a vak és látássérült fiatalok mégis sokkal kevesebbet mozognak látó társaiknál, és a testnevelő tanárok nem tudják, miként vonhatják be őket a testnevelés órába. A táborok a mozgáson túl remek lehetőséget jelentenek a fiataloknak arra, hogy megismerjenek látássérült kortársakat. Minden táborozót egy adaptált testnevelésre szakosodott egyetemi hallgató kísér a programokon, aminek köszönhetően a hallgatók számára a Camp Abilities – azon túl, hogy segítenek – intenzív gyakorlati tapasztalatszerzés. A campabilities.org honlap a tábor részletein túl olyan videóanyagokat is közöl, amelyek a testnevelő tanároknak, edzőknek adnak gyakorlati útmutatást, miként lehet az atlétika, úszás, vagy a kosárlabda inkluzív sporttevékenység, és hogyan segíthetik leghatékonyabban tanulóik zökkenőmentes részvételét.